Amit rólunk érdemes tudni

Óvodánk bemutatkozása

Az óvodánk a falu központjában található, területi elhelyezkedése kedvező. A település lakói rendszeresen igénybe veszik az óvodai szolgáltatást, emellett körzeten kívülről is érkeznek felvételi igények, ez köszönhető a családok folyamatos költözéseinek. A gyermekeket három éves koruktól íratják be az intézménybe, manapság egyre gyakoribb, hogy 2 és féléves már kezdeményezik a szülők a beiratkozást. Óvodai csoportjaink összetétele leképzi a társadalmi, szociális, kisebbségi rétegződést, így jellemző a heterogenitás, a különbözőségek természetes megjelenése az érdeklődéstől, otthoni környezetből hozott szokásokból és ismeretekből, életkori és aktuális fejlettségi szintből fakadóan.
 Az óvoda saját konyhát működtet, ahol nemcsak az óvodai étkeztetést, hanem az iskolai és szociális étkeztetést is ellátják.
Az óvoda épülete 1968-ban épült. Az akkor két csoportra, 50 főre tervezett épület kicsinek bizonyult, így 1987 - ben kibővítették.  A nevelői szobát alakították át csoportszobává, így sikerült még 15 férőhelyet biztosítani egy csoportnak.
Óvodánk a Fülöpi Általános Iskola tagintézményeként működött 2013. január 1 – ig. Jelenlegi  fenntartónk a helyi önkormányzat. Az óvoda légköre barátságos, befogadó, családias jellegű.
Két vegyes életkorú csoportunk van: a Katica és Maci csoport. A 2019. október 1-i statisztika alapján a gyermeklétszám 59 fő volt.Az 50 férőhelyes óvoda, fenntartói engedéllyel 60 főre bővült.Az eddigi tapasztalatok,a népesség nyilvántartási adatok és a védőnői születésszám előjelzése szerint 2 csoportra való gyermeklétszámmal lehet számolni az elkövetkezendő években is.
Bognár-Hutóczki Valéria
óvodavezető